Barjac, Ariège

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barjac
Komunë
Vendndodhja
Barjac is located in Franca
Barjac
Barjac
44°30′19″V 3°24′41″L / 44.5053°V 3.4114°L / 44.5053; 3.4114Koordinatat: 44°30′19″V 3°24′41″L / 44.5053°V 3.4114°L / 44.5053; 3.4114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Sainte-Croix-Volvestre
Ndërbashkësia Volvestre ariégeois
Kryetari Daniel Artaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.78 km2
Lartësia 466 m (m.n.d.)
Popullsia 38 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9230
INSEE 9037


Barjac është një komunëFrancë. Barjac bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 38 banorë dhe sipërfaqe 2.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]