Barjon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barjon
Komunë
Vendndodhja
Barjon is located in Franca
Barjon
Barjon
44°15′52″V 6°16′08″L / 44.2644°V 6.2689°L / 44.2644; 6.2689Koordinatat: 44°15′52″V 6°16′08″L / 44.2644°V 6.2689°L / 44.2644; 6.2689
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Grancey-le-Château-Neuvelle
Kryetari Alain Guyot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.57 km2
Lartësia 456 m (m.n.d.)
Popullsia 42 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21580
INSEE 21049


Barjon është një komunëFrancë. Barjon bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 4.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barjon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale