Barles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barles
Komunë
noform
Pamje nga Barles
Stema_figura
Vendndodhja
Barles is located in Franca
Barles
Barles
49°53′51″V 2°53′28″L / 49.8975°V 2.891°L / 49.8975; 2.891Koordinatat: 49°53′51″V 2°53′28″L / 49.8975°V 2.891°L / 49.8975; 2.891
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Digne-les-Bains
Kantoni Seyne
Ndërbashkësia Pays de Seyne
Kryetari Claude Payan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.05 km2
Lartësia 985 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4140
INSEE 4020


Barles është një komunëFrancë. Barles bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 59.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale