Barnave, Drôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barnave
Komunë
noform
Pamje nga Barnave
Vendndodhja
Barnave is located in Franca
Barnave
Barnave
49°22′54″V 1°45′05″P / 49.3817°V 1.7514°P / 49.3817; -1.7514Koordinatat: 49°22′54″V 1°45′05″P / 49.3817°V 1.7514°P / 49.3817; -1.7514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Luc-en-Diois
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Jean-Marc Matisse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.06 km2
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26310
INSEE 26025


Barnave është një komunëFrancë. Barnave bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 13.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]