Barnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barnay
Komunë
Vendndodhja
Barnay is located in Franca
Barnay
Barnay
49°23′21″V 0°11′19″L / 49.3892°V 0.1886°L / 49.3892; 0.1886Koordinatat: 49°23′21″V 0°11′19″L / 49.3892°V 0.1886°L / 49.3892; 0.1886
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Autun
Kantoni Lucenay-l'Évêque
Ndërbashkësia Autunois
Kryetari Bernard Joly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.4 km2
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71540
INSEE 71020


Barnay është një komunëFrancë. Barnay bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 15.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barnay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale