Barneville-Carteret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barneville-Carteret
Komunë
noform
Pamje nga Barneville-Carteret
Stema_figura
Vendndodhja
Barneville-Carteret is located in Franca
Barneville-Carteret
Barneville-Carteret
49°22′53″V 0°50′49″L / 49.3814°V 0.8469°L / 49.3814; 0.8469Koordinatat: 49°22′53″V 0°50′49″L / 49.3814°V 0.8469°L / 49.3814; 0.8469
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Barneville-Carteret
Ndërbashkësia Côte des Isles
Kryetari Jean-Luc Boussard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.29 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 2282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50270
INSEE 50031


Barneville-Carteret është një komunëFrancë. Barneville-Carteret bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2282 banorë (regjistrimi 2009"Commune de Barneville-Carteret (50031)". Insee. Marrë më 6 shkurt 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)) dhe sipërfaqe 10.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]