Baron, Saône-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baron
Komunë
Vendndodhja
Baron is located in Franca
Baron
Baron
48°56′05″V 6°36′33″L / 48.9347°V 6.6092°L / 48.9347; 6.6092Koordinatat: 48°56′05″V 6°36′33″L / 48.9347°V 6.6092°L / 48.9347; 6.6092
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Charolles
Kantoni Charolles
Ndërbashkësia Canton of Charolles
Kryetari Noël Pallot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.29 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71120
INSEE 71021


Baron është një komunëFrancë. Baron bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 276 banorë dhe sipërfaqe 13.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]