Barrême

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barrême
Komunë
noform
Pamje nga Barrême
Stema_figura
Vendndodhja
Barrême is located in Franca
Barrême
Barrême
43°30′46″V 0°17′42″L / 43.5128°V 0.295°L / 43.5128; 0.295Koordinatat: 43°30′46″V 0°17′42″L / 43.5128°V 0.295°L / 43.5128; 0.295
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Digne-les-Bains
Kantoni Barrême
Ndërbashkësia Moyen Verdon
Kryetari Jean-Louis Chabaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.05 km2
Lartësia 722 m (m.n.d.)
Popullsia 481 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4330
INSEE 4022


Barrême është një komunëFrancë. Barrême bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 481 banorë dhe sipërfaqe 37.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]