Barras, Alpes-de-Haute-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barras
Komunë
noform
Pamje nga Barras
Stema_figura
Vendndodhja
Barras is located in Franca
Barras
Barras
45°26′07″V 5°58′42″L / 45.4353°V 5.9783°L / 45.4353; 5.9783Koordinatat: 45°26′07″V 5°58′42″L / 45.4353°V 5.9783°L / 45.4353; 5.9783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Digne-les-Bains
Kantoni Digne-les-Bains-Ouest
Ndërbashkësia Duyes et Bléone
Kryetari Rémy Gravière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.8 km2
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4380
INSEE 4021


Barras është një komunëFrancë. Barras bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 20.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]