Barret-de-Lioure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barret-de-Lioure
Komunë
noform
Pamje nga Barret-de-Lioure
Stema_figura
Vendndodhja
Barret-de-Lioure is located in Franca
Barret-de-Lioure
Barret-de-Lioure
46°49′15″V 5°42′37″L / 46.8208°V 5.7103°L / 46.8208; 5.7103Koordinatat: 46°49′15″V 5°42′37″L / 46.8208°V 5.7103°L / 46.8208; 5.7103
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Séderon
Ndërbashkësia Hautes Baronnies
Kryetari Jean-Baptiste Acquaviva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.64 km2
Popullsia 78 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26570
INSEE 26026


Barret-de-Lioure është një komunëFrancë. Barret-de-Lioure bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 34.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]