Barret-sur-Méouge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barret-sur-Méouge
Komunë
noform
Pamje nga Barret-sur-Méouge
Vendndodhja
Barret-sur-Méouge is located in Franca
Barret-sur-Méouge
Barret-sur-Méouge
42°52′41″V 9°21′21″L / 42.8781°V 9.3558°L / 42.8781; 9.3558Koordinatat: 42°52′41″V 9°21′21″L / 42.8781°V 9.3558°L / 42.8781; 9.3558
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Ribiers
Ndërbashkësia Ribiers Val de Méouge
Kryetari Bruno Lagier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.72 km2
Lartësia 649 m (m.n.d.)
Popullsia 214 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5300
INSEE 5014


Barret-sur-Méouge është një komunëFrancë. Barret-sur-Méouge bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 26.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]