Barretaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barretaine
Komunë
Vendndodhja
Barretaine is located in Franca
Barretaine
Barretaine
45°08′40″V 2°15′37″L / 45.1444°V 2.2603°L / 45.1444; 2.2603Koordinatat: 45°08′40″V 2°15′37″L / 45.1444°V 2.2603°L / 45.1444; 2.2603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Poligny
Kryetari Hubert Delacroix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.23 km2
Popullsia 202 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39800
INSEE 39040


Barretaine është një komunëFrancë. Barretaine bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 202 banorë dhe sipërfaqe 9.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]