Barsac, Drôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barsac
Komunë
Vendndodhja
Barsac is located in Franca
Barsac
Barsac
49°04′06″V 6°50′02″L / 49.0683°V 6.8339°L / 49.0683; 6.8339Koordinatat: 49°04′06″V 6°50′02″L / 49.0683°V 6.8339°L / 49.0683; 6.8339
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Die
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Guy Decorse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.58 km2
Popullsia 166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26150
INSEE 26027


Barsac është një komunëFrancë. Barsac bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 15.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]