Bart Simpson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bart Simpson

Bartholomew Jo-Jo Simpson, më i njohur si Bart, është një personazh fiktiveserinë animuar The Simpsons. Ai është fëmija më i vjetri dhe i vetmi djalë i Homer dhe Marge Simpson, dhe vellai i Lisa dhe Maggie. Ai dublohet nga Nancy Cartwright.


C-bart1.png Ky artikull në lidhje me Personazhi fiktiv është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.