Bassigney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassigney
Komunë
Vendndodhja
Bassigney is located in Franca
Bassigney
Bassigney
43°27′27″V 0°04′27″P / 43.4575°V 0.0742°P / 43.4575; -0.0742Koordinatat: 43°27′27″V 0°04′27″P / 43.4575°V 0.0742°P / 43.4575; -0.0742
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Vauvillers
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.18 km2
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70800
INSEE 70052


Bassigney është një komunëFrancë. Bassigney bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 120 banorë dhe sipërfaqe 6.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]