Bassou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassou
Komunë
Vendndodhja
Bassou is located in Franca
Bassou
Bassou
48°50′00″V 4°41′37″L / 48.8333°V 4.6936°L / 48.8333; 4.6936Koordinatat: 48°50′00″V 4°41′37″L / 48.8333°V 4.6936°L / 48.8333; 4.6936
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Migennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.08 km2
Popullsia 789 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89400
INSEE 89029


Bassou është një komunëFrancë. Bassou bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 789 banorë dhe sipërfaqe 4.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bassou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale