Bassy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassy
Komunë
noform
Pamje nga Bassy
Vendndodhja
Bassy is located in Franca
Bassy
Bassy
42°00′10″V 9°03′05″L / 42.0028°V 9.0514°L / 42.0028; 9.0514Koordinatat: 42°00′10″V 9°03′05″L / 42.0028°V 9.0514°L / 42.0028; 9.0514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Arrondissement of Saint-Julien-en-Genevois
Kantoni Canton of Seyssel
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays de Seyssel
Kryetari Étienne Bonaz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74910
INSEE 74029


Bassy është një komunëFrancë. Bassy bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe 7.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bassy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale