Bathernay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bathernay
Komunë
noform
Pamje nga Bathernay
Vendndodhja
Bathernay is located in Franca
Bathernay
Bathernay
48°43′16″V 0°10′59″P / 48.7211°V 0.1831°P / 48.7211; -0.1831Koordinatat: 48°43′16″V 0°10′59″P / 48.7211°V 0.1831°P / 48.7211; -0.1831
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Saint-Donat-sur-l'Herbasse
Ndërbashkësia Pays de l'Herbasse
Kryetari Denis Deroux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.71 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 238 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26260
INSEE 26028


Bathernay është një komunëFrancë. Bathernay bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 5.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]