Battrans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battrans
Komunë
Vendndodhja
Battrans is located in Franca
Battrans
Battrans
48°47′03″V 7°42′22″L / 48.7842°V 7.7061°L / 48.7842; 7.7061Koordinatat: 48°47′03″V 7°42′22″L / 48.7842°V 7.7061°L / 48.7842; 7.7061
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Gray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.32 km2
Popullsia 234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70100
INSEE 70054


Battrans është një komunëFrancë. Battrans bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 234 banorë dhe sipërfaqe 5.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]