Baubigny, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baubigny
Komunë
noform
Pamje nga Baubigny
Stema_figura
Vendndodhja
Baubigny is located in Franca
Baubigny
Baubigny
47°52′35″V 3°01′04″P / 47.8764°V 3.0178°P / 47.8764; -3.0178Koordinatat: 47°52′35″V 3°01′04″P / 47.8764°V 3.0178°P / 47.8764; -3.0178
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Nolay
Ndërbashkësia Beaune Côte et Sud
Kryetari Patrick Manière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.31 km2
Popullsia 252 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21340
INSEE 21050


Baubigny është një komunëFrancë. Baubigny bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 10.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]