Baudoncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudoncourt
Komunë
Vendndodhja
Baudoncourt is located in Franca
Baudoncourt
Baudoncourt
49°05′24″V 1°04′19″P / 49.09°V 1.0719°P / 49.09; -1.0719Koordinatat: 49°05′24″V 1°04′19″P / 49.09°V 1.0719°P / 49.09; -1.0719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Saint-Sauveur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 542 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70300
INSEE 70055


Baudoncourt është një komunëFrancë. Baudoncourt bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 542 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]