Baudrières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudrières
Komunë
noform
Pamje nga Baudrières
Vendndodhja
Baudrières is located in Franca
Baudrières
Baudrières
43°44′05″V 6°10′36″L / 43.7347°V 6.1767°L / 43.7347; 6.1767Koordinatat: 43°44′05″V 6°10′36″L / 43.7347°V 6.1767°L / 43.7347; 6.1767
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kantoni Saint-Germain-du-Plain
Ndërbashkësia Portes de la Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Lartësia 194 m (m.n.d.)
Popullsia 917 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71370
INSEE 71023


Baudrières është një komunëFrancë. Baudrières bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 917 banorë dhe sipërfaqe 27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]