Baulay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baulay
Komunë
Vendndodhja
Baulay is located in Franca
Baulay
Baulay
47°20′48″V 4°47′59″L / 47.3467°V 4.7997°L / 47.3467; 4.7997Koordinatat: 47°20′48″V 4°47′59″L / 47.3467°V 4.7997°L / 47.3467; 4.7997
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Amance
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.22 km2
Popullsia 323 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70160
INSEE 70056


Baulay është një komunëFrancë. Baulay bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 8.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baulay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale