Baulme-la-Roche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baulme-la-Roche
Komunë
noform
Pamje nga Baulme-la-Roche
Stema_figura
Vendndodhja
Baulme-la-Roche is located in Franca
Baulme-la-Roche
Baulme-la-Roche
48°59′16″V 3°36′53″L / 48.9878°V 3.6147°L / 48.9878; 3.6147Koordinatat: 48°59′16″V 3°36′53″L / 48.9878°V 3.6147°L / 48.9878; 3.6147
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Sombernon
Kryetari Gisèle Monot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.69 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 122 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21410
INSEE 21051


Baulme-la-Roche është një komunëFrancë. Baulme-la-Roche bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 6.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]