Baulou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baulou
Komunë
noform
Pamje nga Baulou
Vendndodhja
Baulou is located in Franca
Baulou
Baulou
46°42′31″V 5°38′57″L / 46.7086°V 5.6492°L / 46.7086; 5.6492Koordinatat: 46°42′31″V 5°38′57″L / 46.7086°V 5.6492°L / 46.7086; 5.6492
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Foix-Rural
Ndërbashkësia Pays de Foix
Kryetari Robert Baures
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.62 km2
Lartësia 490 m (m.n.d.)
Popullsia 161 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9000
INSEE 9044


Baulou është një komunëFrancë. Baulou bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 14.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baulou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale