Baume-les-Messieurs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baume-les-Messieurs
Komunë
noform
Pamje nga Baume-les-Messieurs
Stema_figura
Vendndodhja
Baume-les-Messieurs is located in Franca
Baume-les-Messieurs
Baume-les-Messieurs
49°18′32″V 1°21′36″P / 49.3089°V 1.36°P / 49.3089; -1.36Koordinatat: 49°18′32″V 1°21′36″P / 49.3089°V 1.36°P / 49.3089; -1.36
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Voiteur
Ndërbashkësia Jura Dolois
Kryetari Pascal Cardinal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.09 km2
Popullsia 197 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 39041


Baume-les-Messieurs është një komunëFrancë. Baume-les-Messieurs bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 197 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 13.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]