Baverans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baverans
Komunë
noform
Pamje nga Baverans
Vendndodhja
Baverans is located in Franca
Baverans
Baverans
50°47′05″V 2°27′18″L / 50.7847°V 2.455°L / 50.7847; 2.455Koordinatat: 50°47′05″V 2°27′18″L / 50.7847°V 2.455°L / 50.7847; 2.455
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Rochefort-sur-Nenon
Kryetari René Pouthier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.41 km2
Popullsia 406 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39100
INSEE 39042


Baverans është një komunëFrancë. Baverans bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 406 banorë dhe sipërfaqe 3.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]