Bay, Haute-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bay
Komunë
Vendndodhja
Bay is located in Franca
Bay
Bay
44°48′16″V 0°43′37″L / 44.8044°V 0.7269°L / 44.8044; 0.7269Koordinatat: 44°48′16″V 0°43′37″L / 44.8044°V 0.7269°L / 44.8044; 0.7269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Marnay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.87 km2
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70150
INSEE 70057


Bay është një komunëFrancë. Bay bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 4.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]