Bayons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayons
Komunë
noform
Pamje nga Bayons
Stema_figura
Vendndodhja
Bayons is located in Franca
Bayons
Bayons
49°00′56″V 5°59′27″L / 49.0156°V 5.9908°L / 49.0156; 5.9908Koordinatat: 49°00′56″V 5°59′27″L / 49.0156°V 5.9908°L / 49.0156; 5.9908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Forcalquier
Kantoni Turriers
Kryetari Bernard Daumas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.75 km2
Lartësia 870 m (m.n.d.)
Popullsia 253 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4250
INSEE 4023


Bayons është një komunëFrancë. Bayons bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe 125.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale