Bazarnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazarnes
Komunë
Vendndodhja
Bazarnes is located in Franca
Bazarnes
Bazarnes
45°55′13″V 0°10′24″P / 45.9203°V 0.1733°P / 45.9203; -0.1733Koordinatat: 45°55′13″V 0°10′24″P / 45.9203°V 0.1733°P / 45.9203; -0.1733
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Vermenton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.39 km2
Popullsia 413 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89460
INSEE 89030


Bazarnes është një komunëFrancë. Bazarnes bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 413 banorë dhe sipërfaqe 19.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]