Bazoches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches
Vendndodhja
Bazoches is located in Franca
Bazoches
Bazoches
48°06′13″V 1°33′58″L / 48.1036°V 1.5661°L / 48.1036; 1.5661Koordinatat: 48°06′13″V 1°33′58″L / 48.1036°V 1.5661°L / 48.1036; 1.5661
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Clamecy
Kantoni Lormes
Ndërbashkësia Portes du Morvan
Kryetari Michel Petetin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.65 km2
Popullsia 161 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58190
INSEE 58023


Bazoches është një komunëFrancë. Bazoches bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 14.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]