Bazolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazolles
Komunë
noform
Pamje nga Bazolles
Vendndodhja
Bazolles is located in Franca
Bazolles
Bazolles
49°10′16″V 0°33′01″L / 49.1711°V 0.5503°L / 49.1711; 0.5503Koordinatat: 49°10′16″V 0°33′01″L / 49.1711°V 0.5503°L / 49.1711; 0.5503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Château-Chinon
Kantoni Châtillon-en-Bazois
Kryetari Jocelyne Baroin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.57 km2
Popullsia 282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58110
INSEE 58024


Bazolles është një komunëFrancë. Bazolles bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 28.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]