Beaubery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaubery
Komunë
noform
Pamje nga Beaubery
Vendndodhja
Beaubery is located in Franca
Beaubery
Beaubery
43°48′29″V 4°38′39″L / 43.8081°V 4.6442°L / 43.8081; 4.6442Koordinatat: 43°48′29″V 4°38′39″L / 43.8081°V 4.6442°L / 43.8081; 4.6442
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Charolles
Kantoni Saint-Bonnet-de-Joux
Ndërbashkësia Val de Joux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.98 km2
Lartësia 510 m (m.n.d.)
Popullsia 355 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71220
INSEE 71025


Beaubery është një komunëFrancë. Beaubery bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 22.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]