Beaufort, Jura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort
Komunë
noform
Pamje nga Beaufort
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort is located in Franca
Beaufort
Beaufort
45°43′08″V 6°34′32″L / 45.7189°V 6.5756°L / 45.7189; 6.5756Koordinatat: 45°43′08″V 6°34′32″L / 45.7189°V 6.5756°L / 45.7189; 6.5756
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Beaufort
Kryetari Jean Franchi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.11 km2
Popullsia 1005 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39190
INSEE 39043


Beaufort është një komunëFrancë. Beaufort bën pjesë në departamentin Jurarajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1005 banorë dhe sipërfaqe 13.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]