Beaufort-sur-Gervanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort-sur-Gervanne
Komunë
noform
Pamje nga Beaufort-sur-Gervanne
Vendndodhja
Beaufort-sur-Gervanne is located in Franca
Beaufort-sur-Gervanne
Beaufort-sur-Gervanne
49°12′52″V 0°01′36″L / 49.2144°V 0.0267°L / 49.2144; 0.0267Koordinatat: 49°12′52″V 0°01′36″L / 49.2144°V 0.0267°L / 49.2144; 0.0267
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Crest-Nord
Ndërbashkësia Val de Drôme
Kryetari Jérôme Colomb
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.48 km2
Popullsia 388 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26400
INSEE 26035


Beaufort-sur-Gervanne është një komunëFrancë. Beaufort-sur-Gervanne bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 388 banorë dhe sipërfaqe 9.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]