Beaujeu, Alpes-de-Haute-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaujeu
Komunë
noform
Pamje nga Beaujeu
Stema_figura
Vendndodhja
Beaujeu is located in Franca
Beaujeu
Beaujeu
47°30′19″V 5°40′37″L / 47.5053°V 5.6769°L / 47.5053; 5.6769Koordinatat: 47°30′19″V 5°40′37″L / 47.5053°V 5.6769°L / 47.5053; 5.6769
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Qarku Arrondissement Digne-les-Bains
Kantoni La Javie
Ndërbashkësia Haute Bléone
Kryetari Brigitte Bonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.68 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 153 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 4420
INSEE 4024


Beaujeu është një komunëFrancë. Beaujeu bën pjesë në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 45.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]