Beaulieu, Nièvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
45°26′45″V 3°17′10″L / 45.4458°V 3.2861°L / 45.4458; 3.2861Koordinatat: 45°26′45″V 3°17′10″L / 45.4458°V 3.2861°L / 45.4458; 3.2861
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Clamecy
Kantoni Brinon-sur-Beuvron
Ndërbashkësia Val du Beuvron
Kryetari Denis Soulier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.95 km2
Popullsia 32 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58420
INSEE 58026


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 4.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]