Beaulieu-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sur-Mer
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Mer is located in Franca
Beaulieu-sur-Mer
Beaulieu-sur-Mer
45°55′31″V 0°23′04″L / 45.9253°V 0.3844°L / 45.9253; 0.3844Koordinatat: 45°55′31″V 0°23′04″L / 45.9253°V 0.3844°L / 45.9253; 0.3844
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Qarku Arrondissement Nice
Kantoni Villefranche-sur-Mer
Ndërbashkësia Nice-Côte d'Azur
Kryetari Roger Roux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.92 km2
Popullsia 3742 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6310
INSEE 6011


Beaulieu-sur-Mer është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Mer bën pjesë në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 3742 banorë dhe sipërfaqe 0.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]