Beaumont, Haute-Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
45°45′09″V 3°05′01″L / 45.7525°V 3.0836°L / 45.7525; 3.0836Koordinatat: 45°45′09″V 3°05′01″L / 45.7525°V 3.0836°L / 45.7525; 3.0836
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Saint-Julien-en-Genevois
Kantoni Saint-Julien-en-Genevois
Ndërbashkësia Genevois
Kryetari Christian Etchart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.74 km2
Popullsia 1874 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74160
INSEE 74031


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1874 banorë dhe sipërfaqe 9.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]