Beaumont, Yonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
50°05′02″V 2°39′26″L / 50.084°V 2.6572°L / 50.084; 2.6572Koordinatat: 50°05′02″V 2°39′26″L / 50.084°V 2.6572°L / 50.084; 2.6572
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Seignelay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.55 km2
Popullsia 556 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89250
INSEE 89031


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 556 banorë dhe sipërfaqe 6.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]