Beaumont-Monteux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-Monteux
Qytet
Vendndodhja
Beaumont-Monteux is located in Franca
Beaumont-Monteux
Beaumont-Monteux
47°45′32″V 0°24′04″L / 47.7589°V 0.4011°L / 47.7589; 0.4011Koordinatat: 47°45′32″V 0°24′04″L / 47.7589°V 0.4011°L / 47.7589; 0.4011
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Tain-l'Hermitage
Ndërbashkësia Pays de l'Hermitage
Kryetari Josiane Genevier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.37 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 26038


Beaumont-Monteux është një komunëFrancë. Beaumont-Monteux bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1041 banorë dhe sipërfaqe 13.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]