Beaumont-Sardolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-Sardolles
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-Sardolles is located in Franca
Beaumont-Sardolles
Beaumont-Sardolles
43°53′02″V 0°59′21″L / 43.8839°V 0.9892°L / 43.8839; 0.9892Koordinatat: 43°53′02″V 0°59′21″L / 43.8839°V 0.9892°L / 43.8839; 0.9892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Nevers
Kantoni Saint-Benin-d'Azy
Ndërbashkësia Amognes
Kryetari Éric Compot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.14 km2
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58270
INSEE 58028


Beaumont-Sardolles është një komunëFrancë. Beaumont-Sardolles bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 29.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]