Beaumont-en-Diois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Diois
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-en-Diois is located in Franca
Beaumont-en-Diois
Beaumont-en-Diois
47°11′48″V 0°11′14″L / 47.1967°V 0.1872°L / 47.1967; 0.1872Koordinatat: 47°11′48″V 0°11′14″L / 47.1967°V 0.1872°L / 47.1967; 0.1872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Die
Kantoni Luc-en-Diois
Ndërbashkësia Diois
Kryetari Lionel Lherondel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.65 km2
Popullsia 79 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26310
INSEE 26036


Beaumont-en-Diois është një komunëFrancë. Beaumont-en-Diois bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 17.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]