Beaumont-lès-Valence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-lès-Valence
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-lès-Valence
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-lès-Valence is located in Franca
Beaumont-lès-Valence
Beaumont-lès-Valence
46°39′55″V 4°51′37″L / 46.6653°V 4.8603°L / 46.6653; 4.8603Koordinatat: 46°39′55″V 4°51′37″L / 46.6653°V 4.8603°L / 46.6653; 4.8603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Portes-lès-Valence
Kryetari Jean-Michel Pomarel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.61 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 3811 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26760
INSEE 26037


Beaumont-lès-Valence është një komunëFrancë. Beaumont-lès-Valence bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3811 banorë dhe sipërfaqe 17.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]