Beaumont-la-Ferrière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-la-Ferrière
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-la-Ferrière
Vendndodhja
Beaumont-la-Ferrière is located in Franca
Beaumont-la-Ferrière
Beaumont-la-Ferrière
49°40′15″V 1°13′23″L / 49.6708°V 1.2231°L / 49.6708; 1.2231Koordinatat: 49°40′15″V 1°13′23″L / 49.6708°V 1.2231°L / 49.6708; 1.2231
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kantoni La Charité-sur-Loire
Ndërbashkësia Pays Charitois
Kryetari René Nicard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.13 km2
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58700
INSEE 58027


Beaumont-la-Ferrière është një komunëFrancë. Beaumont-la-Ferrière bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 28.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]