Beaumont-sur-Grosne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Grosne
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-sur-Grosne is located in Franca
Beaumont-sur-Grosne
Beaumont-sur-Grosne
49°08′35″V 2°17′14″L / 49.1431°V 2.2872°L / 49.1431; 2.2872Koordinatat: 49°08′35″V 2°17′14″L / 49.1431°V 2.2872°L / 49.1431; 2.2872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Chalon-sur-Saône
Kantoni Sennecey-le-Grand
Ndërbashkësia entre Saône et Grosne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.82 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 309 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71240
INSEE 71026


Beaumont-sur-Grosne është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Grosne bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 309 banorë dhe sipërfaqe 7.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]