Beaumont-sur-Vingeanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Vingeanne
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-sur-Vingeanne
Vendndodhja
Beaumont-sur-Vingeanne is located in Franca
Beaumont-sur-Vingeanne
Beaumont-sur-Vingeanne
47°25′15″V 6°10′48″L / 47.4208°V 6.18°L / 47.4208; 6.18Koordinatat: 47°25′15″V 6°10′48″L / 47.4208°V 6.18°L / 47.4208; 6.18
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Mirebeau-sur-Bèze
Kryetari Pascal Gardey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.72 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21310
INSEE 21053


Beaumont-sur-Vingeanne është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Vingeanne bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 11.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]