Beaumotte-Aubertans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumotte-Aubertans
Komunë
Vendndodhja
Beaumotte-Aubertans is located in Franca
Beaumotte-Aubertans
Beaumotte-Aubertans
49°50′20″V 4°09′11″L / 49.8389°V 4.1531°L / 49.8389; 4.1531Koordinatat: 49°50′20″V 4°09′11″L / 49.8389°V 4.1531°L / 49.8389; 4.1531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Montbozon
Kryetari Ginette Parent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.57 km2
Popullsia 477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70190
INSEE 70059


Beaumotte-Aubertans është një komunëFrancë. Beaumotte-Aubertans bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe 13.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]