Beaune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë

Beaune është një komunëFrancë. Beaune bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 22218 banorë dhe sipërfaqe 31.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaune – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale