Beaunotte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaunotte
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaunotte is located in Franca
Beaunotte
Beaunotte
44°59′51″V 0°16′25″L / 44.9975°V 0.2736°L / 44.9975; 0.2736Koordinatat: 44°59′51″V 0°16′25″L / 44.9975°V 0.2736°L / 44.9975; 0.2736
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Aignay-le-Duc
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Daniel Vignier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.5 km2
Lartësia 326 m (m.n.d.)
Popullsia 21 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21510
INSEE 21055


Beaunotte është një komunëFrancë. Beaunotte bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 21 banorë dhe sipërfaqe 8.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]